Miasto dla dzieci

Planetarium, Orbitarium i Geodium

Planetarium, Orbitarium i Geodium | Toruń i okolice

Planetarium w Toruniu jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Kopuła, która powstała w dawnym zbiorniku gazowym ma 15 metrów średnicy. Budynek Planetarium znajduje się na toruńskiej starówce i wpisany jest na listę zabytów. W Planetarium powstał pierwszy w Polsce system „all-sky”, który wyświetla doskonały obraz video na całej kopule. W połączeniu z nowoczesnym systemem dźwiękowym, który „otacza” widza ze wszystich stron możemy przenieść się do innego świata – na Księżyc, Marsa, pierścienie Saturna czy wewnątrz gwiezdnych mgławic.

Zaawansowany system Planetarium w Toruniu może także z powodzeniem zabrać Was na wirtualny spacer po Starym Mieście i zwiedzanie zakamarków zabytkowych kościołów. Oprócz Planetarium w budynku powstała pierwsza interaktywna wystawa – Orbitarium. W tym miejscu – szczególnie polecanym dla dzieci – znajdują się interaktywne urządzenia, które zademonstrują odwiedzającym sposób w jaki powstają tornada czy przybliżą działanie sił grawitacyjnych.

Kolejna interaktywna sala – Geodium to fantastyczna wystawa o Ziemii, która uzmysłowi jak powstaje pole magnetyczne czy trzęsienie Ziemii. Dowiecie się co to jest atmosfera Ziemii, efekt Coriolisa i sprawdzicie źródła energii odnawialnej oraz start rakiety. Przychodząc do toruńskiego Planetarium z pewnością spędzicie niezapomniane, kosmiczne chwile. Planetarium czynne jest przez cały rok i stało się jedną z najpopularniejszych atrakcji w Toruniu.

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
11:00-18:00
Wtorek:
11:00-18:00
Środa:
11:00-18:00
Czwartek:
11:00-18:00
Piątek:
11:00-18:00
Sobota:
11:00-18:00
Niedziela:
11:00-18:00

Galeria