Miasto dla dzieci

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Toruniu

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Toruniu | Toruń i okolice

W szkole znajdują się dobrze wyposażone klasopracownie, dzięki czemu każdy uczeń może prowadzić fascynujące prace badawcze i rozwijać wiedzę w ciekawy sposób. Podczas lekcji dzieci mogą korzystać z programów edukacyjnych w oparciu o sprzęt komputerowy. W kilkunastu salach znajdują się tablice interaktywne, które doskonale sprawdzają się podczas zajęć lekcyjnych. W szkole dostępna jest świetlica, sala zabaw dla najmłodszych dzieci, biblioteka szkolna, czytelnia z komputerami oraz dwie sale gimnastyczne z pełnym wyposażeniem (siłownia, boisko). W szkole działa także Uczniowski Klub Sportowy z sekcjami: piłki nożnej, piłki koszykowej, piłki siatkowej, piłki ręcznej, unihokeja, tańca.

W szkole pracują wykwalifikowani nauczyciele specjaliści, którzy nieustannie doskonalą swoje umiejętności. Opiekę nad dziećmi sprawują dodatkowo terapeuta, logopeda, socjoterapeuta oraz pedagog.

Bezpieczeństwo w szkole zapewnia stały monitoring, a nad zdrowiem czuwa pielęgniarka. Klasy „0” mają zajęcia w specjalnie wydzielonej części szkoły. Podobnie jak klasy „1-3”, które również znajdują się w wydzielonej strefie. Dzieci mogą również liczyć na pomoc „Agatki” na przejściach dla pieszych.

Szczególnie zdolnym uczniom szkoła oferuje indywidualny tok nauczania z jednego lub kilku przedmiotów. Dzieci pragnące rozwijać swoje zainteresowania mogą uczestniczyć w konkursach oraz licznych zajęciach pozalekcyjnych, np. matematycznych, sportowych, teatralnych, plastycznych, wokalnych, językowych i wielu innych. Uczniowie z trudnościami w nauce są otaczani szczególną opieką obejmującą: terapię pedagogiczną, zajęcia rewalidacyjne, nauczanie indywidualne, zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze.

Każdy uczeń otrzymuje na czas nauki w naszej szkole szafkę w szatni zamykaną na kluczyk. Od 1 klasy szkoły podstawowej uczniowie biorą udział w wycieczkach i biwakach, których celem jest integracja klasy, wypoczynek oraz poznanie historii, zabytków i krajobrazów poznawanych miejsc.

Sprawdź również:

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:00-18:00
Wtorek:
7:00-18:00
Środa:
7:00-18:00
Czwartek:
7:00-18:00
Piątek:
7:00-18:00
Sobota:
nieczynne
Niedziela:
nieczynne

Galeria