Miasto dla dzieci

Młodzieżowy Dom Kultury

Młodzieżowy Dom Kultury | Toruń i okolice

Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu organizuje zajęcia pozaszkolne dla dzieci i młodzieży w bardzo szerokim zakresie, umożliwiając rozwijanie zainteresowań i pasji.

W placówce działają zespoły taneczne dla dzieci (od 4 lat) i młodzieży (do 24 lat). Rytmika i nauka tańca towarzyskiego, klasycznego czy nowoczesnego Pop, Hip-Hop, Samba, Rumba, Cha Cha czy Jive to tylko niektóre z możliwości w licznych grupach tanecznych.

Oprócz tańca dzieci mogą rozwijać umiejętności wokalne w muzyce klasycznej czy współczesnej muzyce rozrywkowej. Zajęcia wzbogacane są o ćwiczenia oddechowo-głosowe, aby w pełni poznać zasady śpiewu estradowego.

Grupy teatralne działające w Młodzieżowym Domu Kultury zapraszają na wykłady i warsztaty, które stanowią doskonałe przygotowanie do przyszłych egzaminów szkoły teatralnej. Uczestnicy grupy fotograficznej i filmowej mają okazję doskonalić swoje umiejętności w produkcji rozmaitych form filmowych, videoklipów czy dokumentu oraz własnych projektach fotograficznych.

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży pozwolą rozwijać umiejętności manualne, wprowadzając uczestników w tajniki zagadnień plastycznych takich jak światłocień, kompozycja czy światłocień. Dzieci poznają tradycyjne i nowoczesne techniki plastyczne poprzez malarstwo czy rzeźbę.

Podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu wszelkie dokonania i prace prezentują na licznych występach, przeglądach, konkursach i wystawach zdobywając uznanie i doświadczenie.

MDK w Toruniu zaprasza również dzieci i młodzież na zajęcia muzyczne. Nauka gry na gitarze, skrzypcach, keyboardzie, kontrabasie czy klarnecie pozwoli rozwijać pasje i umiejętności.

Ofertę rozrywkowo-edukacyjną uzupełniają działające kluby zainteresowań dla fanów gier strategicznych czy miłośników Japonii, dziennikarstwa i wolontariatu.
Jedno jest pewne dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu nie mogą się nudzić. Wszyscy znajdą dla siebie odpowiednie zajęcie dające wiele radości, które uczy, bawi i doskonali umiejętności.

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
8:00-22:00
Wtorek:
8:00-22:00
Środa:
8:00-22:00
Czwartek:
8:00-22:00
Piątek:
8:00-22:00
Sobota:
10:00-18:00
Niedziela:
nieczynne

Galeria